تماس10الی22 (هفت روز هفته) 09301299411

بانو صحرا کردان کجاست | پل بانو صحرا کردان

بانو صحرا کردان

بانو صحرا کردان

در منطقه زیبای کردان که از توابع شهرستان ساوجبلاغ میباشد 3 پل تاریخی وجود دارد که یکی از این پل ها بانو صحرا کردان نام دارد. این پل تاریخی از زمان صفویه جای مانده و متأسفانه چند سالی است که درحال از بین رفتن میباشد.این پل زیبا بر روی رودخانه کردان کرج قرار گرفته و به دلیل آنکه کردان منطقه ای سیل خیز نبوده ، این پل همچنان در جای خود باقی مانده است. در ادامه با سایت زمین همراه باشید تا از تاریخچه و مسیر رفت و آمد به این منطقه آشنا شوید.

خرید ویلا در بانو صحرا

پل بانو صحرا کردان کجاست؟

اگر شما به کردان رسیده اید و میخواهید به این منطقه بروید ، در صورت پیاده رفتن حدود 15 تا 20 دقیقه و اگر با وسیله نقلیه باشید حدود 5 دقیقه تا آن فاصله دارید. اما اگر میخواهید از تهران به بانو صحرا بروید ، ابتدا وارد اتوبان تهران کرج شوید بعد از رسیدن به کرج ، با رفتن به اتوبان کرج قزوین تقریبا 20 کیلومتر تا کردان فاصله دارید. بعد از دیدن تابلوی کردان وارد شهرک شده و بلوار شهدای کردان را طی کنید تا به جاده چندار برسید. بعد از رسیدن به این جاده ، شما رودخانه کردان را مشاهده خواهید کرد.

 

تاریخچه بانو صحرا کردان

همانطور که پیش‌تر گفته شده قدمت پل بانو صحرا از زمان صفویه میباشد که در سال 1350 این پل کاملا بی عیب و نقص بود اما بعد از آن سال کم‌کم رو به نابودی و تخریب بود که تا به امروز ادامه دارد. این پل دارای دو دهانه در ضلع شرقی و غربی بوده که سمت ضلع غربی آن بزرگتر است. در حال حاضر سمت ضلع شرقی این پل کاملا تخریب شده و طرف دیگر آن ترک های بسیاری پیدا کرده.

ساختار این پل از سنگ بوده که به همراه تیر هایی از جنس چوب که استحکام و قدرت بسیاری دارند ساخته شده. در ابتدای این پل کتیبه ای از جنس سنگ وجود دارد که آمار و اطلاعاتی از تاریخ ساخت. تاریخ مرمت کاری بر روی آن نوشته و حکاکی شده است همچنین شما میتوانید سنگ های قرمز رنگی را مشاهده کنید که برای تزئین قرار داده شده است.

قیمت زمین در کردان

اصلی ترین مشکل و دلیل آنکه این پل رو به نابودی و تخریب بوده ، وجود افراد سودجو برای پیدا کردن گنج در این منطقه است که به دلیل حفاری در کنار پل ، روز به روز درحال از بین رفتن آن میشود. ای افراد بیشترین تاثیر را در از بین بردن این پل تا به امروز داشته اند.

بانو صحرا

نقشه بانو صحرا کردان

 

بهترین زمان برای رفتن به بانو صحرا کردان

رودخانه موجود در کردان کرج فصلی میباشد که در فصول زمستان و بهار ، پر آب تر نسبت به تابستان و پاییز میباشد. اگر از علاقه مندان به رود هستید میتوانید در زمان بهار به این روستای زیبا سفر کنید و لذت ببرید. اگر هم علاقه زیادی به عکاسی دارید ، میتوانید در فصل زیبای پاییز که رنگ های فوقالعاده در کردان قابل دیدن است بروید.

 

قیمت ویلا در کردان

 

اگر شما میخواهید در کردان اقامت داشته باشید و آخر هفته های خود را کنار دوستان و خانواده بگذرانید، میتوانید از سایت زمین برای اجاره یا در صورت پسندیدن یک ویلا آن را خریداری کنید. مشاورین سایت زمین با سابقه ای چندین ساله به شما برای خریدی ایمن و تضمینی کمک خواهند کرد که شما میتوانید با رفتن به آدرس zamiin.ir ویلا و زمین های فراوانی برای خرید مشاهده کنید. برای تماس با مشاورین زمین از دو شماره موجود در آخر مقاله استفاده کنید.

 

مشاوره خرید ملک در منطقه بانو صحرا کردان(حامد دهقان)

☎️ ۰۹۱۲۶۹۰۲۹۰۱   

☎️ ۰۹۳۸۹۱۱۲۳۸۳

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
مشاوره رایگان