تماس10الی22 (هفت روز هفته) 09192374123

آشنایی با اغشت کرج | معرفی 5 مکان گردشگری در آغشت

اغشت کرج

آشنایی با اغشت کرج

اغشت کرج یکی از زیباترین و بکر ترین روستاهای داخل ناحیه کردان بزرگ است، این منطقه به دلیل طبیعت دلچسب و جذاب خود و مکان های گردشگری و تفریحی که داخل خود دارد سبب شده تا یکی از بهترین مناطق اطراف تهران شناخته شود.

امروزه اکثر مردم ساکن کلان شهر ها برای سپری کردن اوقات فراغت خود به مناطق و روستاهای اطراف شهرهای خود سفر میکنند. اغلب مردم ساکن تهران و کرج هم در روزهای تعطیل خود برای تفریح و استراحت به منطقه کردان سفر میکنند، اغشت هم یکی از مناطق پر رفت و آمد داخل کردان است که به سبب قدمت و طبیعت بکر خود بسیار پر طرفدار شده است.

خرید ویلا در کردان

در ادامه مقاله این مباحث را مطالعه میکنید:

 • اغشت کرج کجاست؟
 • مسیر دسترسی به اغشت کردان
 • نقشه اغشت
 • وضعیت آب و هوای اغشت کرج
 • اماکن تاریخی اغشت
 • قلعه اغشت
 • رودخانه اغشت کرج
 • امام زاده اغشت کردان
 • گرمابه اغشت کرج
 • نام اغشت از کجا آمده
 • سوغاتی های اغشت
 • بازدید از اغشت
 • تاریخچه اغشت کرج
 • سرمایه گذاری در اغشت کرج

آشنایی با اغشت کرج | معرفی 5 مکان گردشگری در آغشت 1

اغشت کرج کجاست؟

اغشت یک منطقه زیبا و جذاب در شهرستان ساوجبلاغ است و به دلیل طبیعت بکر خود طرفداران زیادی به سمت خود کشانده است، در چند سال اخیر اکثر ساکنین پایتخت و کرج برای روزهای تعطیل آخر هفته به این منطقه سفر میکنند و از مکان های تفریحی این منطقه دیدن میکنند.

خیلی از افراد اغشت را به دلیل وجود قلعه داخل آن می شناسند، این قلعه حدود 10 سال پیش ساخته شده است البته قبل از وجود این قلعه اغشت به دلیل طبیعت بی نظیر خود بسیار محبوب بود، اما بعد از ساخت این قلعه زیبا اغشت جزو معروف ترین مناطق کردان شناخته شد.

اگر تا به الان به اغشت کرج نرفته اید، حتما در یک روز تعطیل به این منطقه سفر کنید و از امکانات این منطقه استفاده کنید. حتما در یک روز تعطیل در اولین فرصت به این منطقه بروید.

در چند سال اخیر سرمایه گذاری در مناطق اطراف تهران دوستداران زیادی پیدا کرده است و خرید ویلا در این مناطق چه برای درآمد زایی و چه برای تفریح و خوشگذرانی بهترین انتخاب برای دوری از مشکلات شهری ماننده آلودگی، سر و صدا، ترافیک و… است. خرید ویلا در اغشت هم یکی از پر طرفدار ترین و بهترین گزینه ها برای یک سرمایه گذاری پر سود یا تفریح و گذراندن اوغات فراقت است.

مسیر های دسترسی به روستای اغشت کرج

برای رفتن به این روستای زیبا مسیری آسان و سرسبز پیش رو دارید که در سریع ترین زمان به این اغشت میرسید، در این جاده لذت بخش کمتر کسی با خستگی راه مواجه میشود.

برای رفتن به روستای جذاب اغشت کردان اول باید دهکده تفریحی و توریستی باغستان کرج را پیدا کنید، سپس به جاده برغان بروید. مسیر برغان جاده ای کوهستانی و پر پیچ و خم دارد که این پیچ و خم ها باعث میشود تا کمی مسیر طولانی شود اما بعد از سپری کردن زمان حدود 15 دقیقه با ادامه دادن جاده برغان به روستای اغشت میرسید.

برای رسیدن به اغشت یک مسیر دیگه پیش روی شما است، اما این مسیر ماننده جاده برغان مهیج نیست. برای رفتن به اغشت از مسیر دوم باید اول به اتوبان کرج-قزوین بروید و پس از حدود 40 دقیقه با طی کردن مسیر به اغشت میرسید.

 

نقشه اغشت

 

 

وضعیت آب و هوای روستای اغشت کرج

آب و هوای اغشت کرج یکی از ویژگی های مثبت و بی نظیر این منطقه است، اغشت ماننده آتشگاه کرج دارای آب و هوایی فوق‌العاده و بی مثال است که در هیچ جای کردان ماننده این منطقه را مشاهده نمیکنید.

تابستان های اغشت آب و هوایی معتدل و متنوع است که یکی از بهترین زمان برای سفر کردن به این منطقه است. پاییز و زمستان های روستای اغشت بسیار دیدنی همراه با برگ های رنگارنگ پاییزی و برف سفید زمستانی منظره ای جذاب در اغشت پدید آورده است. با این حال اگر میخواهید با بهترین شرایط آب و هوایی اغشت روبه رو بشوید، فصل های بهار و تابستان را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید.

قیمت زمین در کردان

اماکن تفریحی و گردشگری اغشت کرج

اغشت یکی از مناطق فوق‌العاده و دیدنی است که شامل مکان های جذاب و تاریخی خواندنی میشود. اگر به تاریخ و اماکن تاریخی و تفریحی علاقه دارید حتما به اغشت یک سر بزنید، در ادامه مقاله سایت زمین قصد دارد تا شما را با مکان های تفریحی و گردشگری روستای اغشت آشنا کند.

 • قلعه اغشت کرج
 • رودخانه اغشت
 • امام زاده اغشت کرج
 • گرمابه اغشت کرج
 • آبشار شرشربند اغشت

آشنایی با اغشت کرج | معرفی 5 مکان گردشگری در آغشت 2

قلعه اغشت کرج

خیلی از مردم آغشت را به واسطه قلعه داخل آن میشناسند، درون منطقه اغشت یک قلعه زیبا و فوق‌العاده وجود دارد که جزو مکان های گردشگری و جذاب اغشت به حساب می آید. خیلی از افراد که به از قلعه اغشت دیدن میکنند، فکر میکنند که این قلعه یک بنای تاریخی است اما این تصور و فکر غلط است و سن این قلعه حدود 12 یا 13 سال است و یک ساختمان نیمه کاره است.

قلعه آغشت یک ملک شخصی است، این بنا به دلیل اینکه نیمه کاره است و سال های زیادی است که صاحب این قلعه از ساخت کامل آن صرفه نظر کرده است. مردم زیادی میتوانند راحت خود را به قلعه برسانند و از آن دیدن کنند، اما این قلعه یک محدودیت دارد که شما فقط میتوانید نمای بیرونی این قلعه را مشاهده کنید و نمتوانید وارد این قلعه شوید.

معماری اروپایی و شیک قلعه اغشت سبب شهرت و معروفیت آن شده و شما در هیچ کجا نمیتوانید قلعه ای با این معماری و جذابیت پیدا کنید. به همین دلیل این قلعه باعث شده تا منطقه آغشت بیشتر به چشم بی آید و معروف تر شود.

رودخانه آغشت کرج

یکی از نشانه های سرسبزی در هر منطقه وجود رودخانه است، در آغشت یک رودخانه وجود دارد که موجب شده تا درختان اغشت سیراب و همواره سبز باشند تا نمایی زیبا از منطقه را به رخ بکشند.

اکثر مردم به دلیل وجود این رودخانه به اغشت سفر میکنند و در این منطقه اتراق میکنند. وجود این رودخانه طراوت بی نظیری به منطقه بخشیده و باعث شده تا در اغشت خبری از کمبود آب نباشد. بعلاوه این رودخانه باعث شده تا خیلی از مردم به فکر خرید زمین یا ساخت باغ در منطقه آغشت باشند.

امامزاده اغشت کردان

در بعضی از روستاهای کردان یک مکان مذهبی یا یک امامزاده وجود دارد، در اکثر روستاهای قدیمی یا پر رفت و آمد حداقل یک مسجد یا یک امامزاده مشاهده میشود. در اغشت هم یک امامزاده با بنای تاریخی وجود دارد که نشان دهنده این است که اغشت هم از وجود یک مکان مذهبی ماننده امامزاده بهره میبرد.

آستان مقدس امامزاده علی اکبر (ع) در اغشت که در کوستانی ترین منطقه اغشت واقع شده و در اطراف قبرستانی مشاهده میشود، البته مساحت داخلی بنای امامزاده کوچک است و گنبد این امامزاده از خشت ساخته شده و هلالی شکل است.

گرمابه اغشت

گرمابه اغشت هم ماننده دیگر مناطق گردشگری اغشت یکی از دیدنی ترین اماکن این منطقه است که بازدید این گرمابه برای تمام مردم آزاد است. گرمابه اغشت تا چندسال پیش فعال بوده و خیلی از مردم از این گرمابه استفاده میکردند اما بعد از چند سال این مکان به یکی از اماکن دیدنی و گردشگری اغشت تبدیل شده است.

آبشار شرشربند آغشت کردان

آبشار شرشربند یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های آغشت برای اتراق است. این آبشار در منطقه کوهستانی اغشت قرار دارد و مسیر دسترسی به آن آسان است.

آبشار اغشت بعد از قلعه جزو محبوب ترین و معروف ترین اماکن اغشت است و این آبشار سبب شده تا هر روز گردشگران زیادی به اغشت برای تفریح یا گذراندن اوقات فراغت به این منطقه سفر کنند.

نام روستای اغشت از کجا آمده است؟

آغشت، اغشت، اوغشت تمام این کلمات به یک مکان اشاره دارد، ریشه این کلمات از {آو} که به معنی آب است و {غشت} به معنی جمع شدن و انباشته شدن است. ریشه اسم اغشت از چشمه ها و منابع آب کافی در این منطقه است.

 

محصولات و سوغاتی های اغشت کردان

در اغشت سوغاتی های خوراکی زیادی ماننده عسل طبیعی و خالص وجود دارد. عسل اغشت یکی از معروف ترین عسل های منطقه کردان و استان البرز است، اگر روزی به اغشت رفتید حتما عسل این منطقه را تجربه کنید.

در این روستا محصولات دیگری ماننده میوه های تابستانی در باغ های اغشت وجود دارد. شغل اکثر ساکنین اغشت به دلیل آب و هوای عالی و خاک حاصلخیز اغشت کشاورزی است و معروف ترین میوه های این منطقه آلو و توت است. لبنیات اغشت هم جزو دیگر محصولات اغشت است.

بازدید از اغشت کرج

بازدید از آغشت در تمام روز های هفته امکان‌پذیر است و هروقت که بخواهید میتوانید به این روستا بروید، این نکته را به خاطر بسپارید که برای بازدید از اماکن تفریحی و گردشگری این روستا نباید هزینه ای پرداخت کنید.

برای اقامت و اتراق در اوغشت کرج بهتر است که در 2 فصل اول سال اقدام کنید و سفری بی درد سر و بدون مشکل سرشار از لذت را تجربه کنید.

تاریخچه اغشت کردان

تاریخچه این روستا را هنوز کسی به طور دقیق نتوانسته تخمین بزند، اما وجود آثار تاریخی و درختان تنومند و قدیمی نشان دهنده قدمت بالای این منطقه است.

روستای اغشت یکی از مناسب ترین و قدمت دار ترین روستا های کردان و اطراف تهران برای افرادی که علاقه زیادی به تاریخ و آثار تاریخی دارند است.

سرمایه گذاری در اغشت کردان

در این مقاله توضیحات دقیق و کاملی درباره روستای آغشت به شما ارائه شد تا از اطلاعات دروغ و غلط دور باشید. اگر تصمیم دارید تا در اغشت ویلا یا زمین خریداری کنید یا از اطلاعات کامل ویلاها و قیمت آنها با خبر باشید کافیست با یکی از شماره های پایین صفحه تماس برقرار کنید تا به بهترین جواب برسید.

آشنایی با اغشت کرج | معرفی 5 مکان گردشگری در آغشت 3

مشاوره خرید ملک در منطقه اغشت کرج(حامد دهقان)

☎️ ۰۹۱۲۶۹۰۲۹۰۱   

☎️ ۰۹۳۸۹۱۱۲۳۸۳

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
مشاوره رایگان